Gazelle 2025
Gazelle 2025

For et par uger siden blev vi ringet op og fik beskeden: “Green Goddess er Gazellevirksomhed i 2025!”
Carolina var helt rundt på gulvet og sikker på, at det måtte være en fejl. Hun forsøgte faktisk at overbevise den søde medarbejder fra Børsen om, at de havde regnet forkert.
Nu har vi sovet på nyheden et par uger, men vi har stadig ikke helt forstået det.
For bare et par måneder siden var hele Green Goddess-teamet samlet en hel dag for at drømme stort og lægge planer for fremtiden. Én af de drømme, vi dvælede ved, var, at vi gerne ville være Gazellevirksomhed.
Og nu er vi det. Allerede.
Vi er stolte og taknemmelige. Tak til vores fantastiske kunder, der har troet på os og vores produkter, vores samarbejdspartnere, der har hjulpet os med at vokse, og ikke mindst hele Green Goddess-teamet, der hver dag møder ind for at realisere drømmen om et megastærkt female brand.
Vi har i dag modtaget statuetten i Musikhuset i Aarhus - hvor er vi glade!
Vi sætter alt ind på at springe endnu højere det næste år med endnu mere grøn inspiration og grønne løsninger i en travl hverdag. Og ja, det er et løfte :-)












